"Naše" FATU slaví druhé narozeniny

Samička vzácného nosorožce bílého, která se jmenuje Fatu, oslavila v Královédvorské ZOO druhé narozeniny. Kromě desítek návštěvníků se oslav zúčastnili i generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, který je kmotrem nosorožčí slečny, a ředitelka zoologické zahrady Anna Holečková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fatu při křtu | Foto: Hynek Bulíř

"Naše ZOO jako jediná na světě tohoto nosorožce rozmnožila. Narodila se nám 4 mláďata a právě dnes slavíme druhé narozeniny posledního z nich. A musím ještě připomenout, že právě narození FATU a její první měsíce života přenášel Český rozhlas a mohli jste je vidět na internetu a sledovat, jak to mládě roste dozvídat se různé novinky z jeho života."

Václav Kasík odchov ohroženého zvířete oceňuje: "Dosáhnout narození a odchovu již pomalu vyhubeného druhu, to je jistě umění a dovednost a kéž by ti ostatní, co jsou na tom druhém břehu, toho nechali, aby spíš ta vaše práce mohla vyniknout."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme