'Nemám 100 procent, jsem šťastný,‘ Babiš poděkoval delegátům, kteří hlasovali proti němu

Staronovým předsedou hnutí ANO se stal Andrej Babiš. Hlas mu dalo necelých 95 procent delegátů celostátního sněmu v Praze. Ministr financí byl šťastný, že nedostal 100 procent hlasů. 11 delegátům, kteří hlasovali proti němu, dokonce poděkoval.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněm Ano, Andrej Babiš

Sněm Ano, Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Z 210 delegátů, kteří se účastní volebního sjezdu hnutí ANO, odevzdalo platný hlas 206 delegátů. Pro ministra financí hlasovalo 195 členů ANO, tedy 94,6 procent.

Před dvěma roky dostal Andrej Babiš 100 procent hlasů. Nyní delegáti vyslyšeli jeho přání, aby pro něj nehlasovali úplně všichni.

„Nemám sto procent, jsem šťastný," řekl muž, který bude vládní hnutí ANO řídit i další dva roky. Babiš také poděkoval těm delegátům, kteří mu hlas nedali. Bylo jich 11, zbývající čtyři hlasy byly neplatné. Před dvěma lety Babiš získal všech 186 platných hlasů, přičemž jen jeden hlas, údajně Babišův, byl neplatný.

"Jsem urputné hovado"

Andrej Babiš by chtěl jako znovuzvolený předseda ANO pokračovat v boji proti netransparentnímu a zkorumpovanému systému. Uvedl to v kandidátském projevu před volbou šéfa hnutí. V místy odlehčeném vystoupení se označil za soutěživého, náročného, divného a také za "urputné hovado". Slíbil zároveň udělat vše pro to, aby hnutí říjnové sněmovní volby vyhrálo.

Mluví o snížení daní, ale neprosazuje ho. Opozice i ČSSD kritizují Babišův projev na sněmu ANO

Číst článek

„Jsem přesvědčen, že můžeme oslovit všechny občany naší země," prohlásil Babiš, podle něhož je ANO stále „chybou v systému" v porovnání s ostatními stranami. „Není možné, aby nás řídili lidi, co v normálním životě nic nedokázali," uvedl také v opakované narážce na dlouhodobé profesionální politiky.

Pro Babiše je důležité, aby hnutí po volbách dokázalo znovu vstoupit do vlády. „Musíme se spojit, musíme bojovat společně. A já jsem přesvědčen, že to můžeme vybojovat," prohlásil. „Je důležité, aby se neztratila kontinuita, abychom neskončili v opozici a aby se nevrátil ten starý systém," řekl s tím, že udělá všechno proto, aby ANO volby vyhrálo.

Babiš si také postěžoval na to, že dopad jeho politické dráhy je negativní na jeho ostatní aktivity. Prohlásil, že je neustále napadán a čelí mediálním kampaním. On sám i jeho rodina kvůli tomu jsou pod velkým tlakem. „Ale já to vydržím. Jsem urputné hovado," řekl s tím, že má takzvaný horolezecký gen, který znamená urputnost. Zároveň si postěžoval, že se vůči němu i vůči ANO uplatňuje dvojí metr a že hnutí se musí bránit neodůvodněným tvrzením, že není demokratické.

Zakroužkujte mě. Babiš chce kandidovat z posledního místa, vyzval k tomu i další poslance ANO

Číst článek

Šéf hnutí očekává, že bude některými kritizován za to, že nemá protikandidáta. „Ale i v jiných stranách vždycky je jediný kandidát. (Miroslav) Kalousek (TOP 09) byl, (Petr) Fiala (ODS) byl, i pan premiér (Bohuslav) Sobotka (ČSSD). Ale u mě se to neodpouští," řekl.

ČTK, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme