Nová webová stránka umožňuje zvídavým pokládat dotazy přímo úřadům

Nový webový projekt Informace pro všechny by měl usnadnit a zpřehlednit cestu k informacím z nejrůznějších tuzemských úřadů a institucí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náhled nové stránky Infoprovsechny.cz | Foto: Tomáš S. Šťástka

Jak popisuje jeden z iniciátorů dnes představené novinky Martin Charvát, podnětem byla snaha zjednodušit komunikaci mezi úřady a občany a opačně.

Na stránkách tak lidé najdou jednoduchý formulář, pomocí kterého mohou klást otázky jakékoli státní instituci, organizaci či úřadu.

„Sbírá se to automaticky. Přihlásíte se jako uživatel, vyplníte formulář a odešlete otázku. Je tam databáze těch úřadů, takže už to odesíláte přímo na ten úřad, kam chcete,“ popisuje cestu dotazu Charvát.

Úřad je ihned informován, že dotaz v pořádku došel. Ten automaticky splňuje i všechny zákonné normy, což právě systém formuláře zaručuje. Do patnácti dnů na něj pak oslovený úřad musí odpovědět.

Nová stránka je vhodná na vznášení jakýchkoli dotazů na státní správu, na které jako občané máme nárok.

„Ať už se to týká života kolem nás, výše zakázek, o kterých chceme být informováni či třeba o tom, jak probíhá výběrové řízení. Na všechno se můžeme ptát a úřad je povinen nám odpovídat,“ uzavírá Martin Charvát.

Jana Vondráčková, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme