Policejní prezident zveřejní detaily prověrky zásahu u Janouškovy nehody

Policie oznámí podrobnosti prověrky zásahu u nehody Romana Janouška. Policejní prezident Petr Lessy už ale oznámil, že se kvůli postupu pražských policistů po páteční nehodě lobbisty a vlivného podnikatele obrátí na Generální inspekci bezpečnostních sborů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Petr Lessy | Zdroj: ČTK

Policisté například Romana Janouška, který nadýchal přes 2 promile alkoholu, po zadržení neumístili do cely předběžného zadržení a nechali ho telefonovat. Při příjezdu na záchytku ani při pobytu na ní neměl nasazená pouta, což je v takovém případě normální postup.

Prověrka podle policejního prezidenta Petra Lessyho odhalila pochybení a "vysoce nestandardní" postup zasahujících policistů. Postupem vyšetřovatelů se už zabývá také Generální inspekce bezpečnostních sborů, na kterou se obrátil nejen Lessy, ale i šéf pražské policie Martin Vondrášek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Postup policie po nehodě Romana Janouška připomněla v Ranním Radiožurnálu Alžběta Havlová

Janoušek je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a úmyslného trestného činu těžké ublížení na zdraví. Hrozí mu až deset let vězení.

Známý lobbista v pátek v opilosti v Praze naboural, snažil se od nehody ujet a při tom těžce zranil řidičku druhého auta, která mu v odjezdu chtěla zabránit. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 2,2 promile. Policisté Janouška vyslechli a ještě k večeru ho bez obvinění pustili. Obvinění mu pak předali v neděli.

Stav zraněné ženy je stabilizovaný. Policie jí zatím kvůli zdravotnímu stavu nevyslechla, lékaři ji už ale přemístili z oddělení ARO na traumatologii. Janoušek se ženě prostřednictvím svého právníka omluvil. Je také připraven nahradit jí škodu a poskytnout i další finanční satisfakci.

Igor Maňour, Alžběta Havlová, Zbyněk Zykmund, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme