Policie odložila případ údajné brutality strážníků k bezdomovcům

Policie už se nebude zabývat údajným ničením majetku bezdomovců pražskými strážníky. Podle vyšetřovatele se žádný trestný čin nestal, protože lidé v nouzi vypovídali pokaždé jinak a údajně byli opilí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Trestní oznámení na pražskou městskou policii podalo před dvěma měsíci občanské sdružení Naděje, které se o bezdomovce stará. Jeden z terénních pracovníků, Jan Kadlec takové rozhodnutí policie předpokládal.

„Je dobré, že vyšel signál směrem k policii, směrem k tomu, kdo by chtěl v podstatě nějakým způsobem neadekvátně útočit na tuto skupinu lidí. Že jsou ve společnosti i občané, které situace těchto lidí zajímá a kteří se nechtějí tvářit lhostejně a nechat věci jen tak být,“ uvedl Kadlec.

Incident se měl odehrát na Rohanském ostrově - podle svědků tam měli strážníci přijet uprostřed noci a měli donutit bezdomovce k okamžitému odchodu z polorozbořených domů. Pak měli začít lidem v nouzi ničit jejich majetek.

Milan Kopp, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme