Policie odložila případ údajné brutality strážníků k bezdomovcům

Policie už se nebude zabývat údajným ničením majetku bezdomovců pražskými strážníky. Podle vyšetřovatele se žádný trestný čin nestal, protože lidé v nouzi vypovídali pokaždé jinak a údajně byli opilí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec. Ilustrační foto.

Bezdomovec. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Trestní oznámení na pražskou městskou policii podalo před dvěma měsíci občanské sdružení Naděje, které se o bezdomovce stará. Jeden z terénních pracovníků, Jan Kadlec takové rozhodnutí policie předpokládal.

„Je dobré, že vyšel signál směrem k policii, směrem k tomu, kdo by chtěl v podstatě nějakým způsobem neadekvátně útočit na tuto skupinu lidí. Že jsou ve společnosti i občané, které situace těchto lidí zajímá a kteří se nechtějí tvářit lhostejně a nechat věci jen tak být,“ uvedl Kadlec.

Incident se měl odehrát na Rohanském ostrově - podle svědků tam měli strážníci přijet uprostřed noci a měli donutit bezdomovce k okamžitému odchodu z polorozbořených domů. Pak měli začít lidem v nouzi ničit jejich majetek.

Milan Kopp, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme