Policie zkoumá další podezřelou zásilku adresovanou ministrovi vnitra

Na ministerstvo vnitra přišla dopoledne další podezřelá zásilka. Podle mluvčího ministerstva Vladimíra Řepky byla určená přímo ministrovi Milanu Chovancovi z ČSSD. Přivolaní hasiči ji odvezli k prozkoumání do Státního ústavu pro jadernou, biologickou a chemickou ochranu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo vnitra (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Byla určena pro ministra vnitra a vykazovala jisté způsoby toho, že by mohla být podezřelá. Blíže specifikovat obsah zásilky, jak vypadala, sdělovat nebudeme,“ odmítl říci další detaily Řepka s ohledem na vyšetřování.

„Co je možné ale v tuto chvíli sdělit, to je, že zásilka s největší pravděpodobností podle zatím všech dostupných informací, které máme, nemá souvislost s výhružnými zásilkami, které chodily minulý týden.“

Důvody už ale Řepka neřekl, mohlo by to podle něj totiž ohrozit vyšetřování.

Milan Chovanec | Foto: Filip Jandourek

Jedovaté zásilky z minulého týdne nutí k obezřetnosti

Výhružné zásilky zkoumala policie už minulý týden. V obálce, která minulý čtvrtek dorazila na ministerstvo financí, byla smrtelná dávka jedu. Adresátem byl přímo ministr Andrej Babiš z hnutí ANO, obálka byla podána ve Slovinsku. Zásilky doručené na Hrad a do televize Prima toxické nebyly.

Už minulé úterý přišla na ministerstvo vnitra obálka s kyanidem. Není jasné, zda šlo v případě resortu zahraničí o stejnou látku.

Ministr vnitra Milan Chovanec pak po jednání vlády řekl, že kabinet se věcí zabýval a přijal dodatečná a přísnější opatření. Upřesnit je však nechtěl, prý aby nenapovídal pachatelům.

Zásilky s podezřelým obsahem se objevovaly i dříve, ale žádná z nich podle dostupných informací neobsahovala nebezpečnou látku.

Kyanid draselný (cyankáli) | Foto: Český rozhlas

Milan Kopp, Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme