Pouliční hlídky Věcí veřejných vyvolávají polemiku

Lidé prý potřebují pomoc, které se jim nedostává od ministerstva vnitra. Tvrdí to představitelé strany Věci veřejné a vysílají do ulic hlavního města tak zvané sociálně intervenční hlídky. Pomáhat by prý měly právě tam, kde stát selhává.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec. Ilustrační foto

Bezdomovec. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Náměstkyně ministra vnitra Lucie Ptáčková Melicharová (KDU-ČSL) ale přirovnává tuto aktivitu k domobraně Dělnické strany a komunistické Pomocné stráži Veřejné bezpečnosti.

Podle volebního manažera Věcí veřejných Víta Bárty mají "sociálně intervenční hlídky" pomáhat sociálně vyloučeným občanům, hlavně bezdomovcům, zařadit se do společnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tématu diskutovali Lenka Ptáčková Melicharová a Vít Bárta v Ozvěnách dne Radiožurnálu

Suplují tak prý terénní pracovníky, kterých je nedostatek, a celý systém včasné intervence, který spadá pod ministerstvo vnitra, ale nefunguje. Ministerstvo vnitra pro něj podle Bárty nedokázalo zajistit čerpání peněz z evropských fondů.

„Ty hlídky jsou dneska o tom, že my opakovaně a dlouhodobě na tento problém upozorňujeme, a tragické je, že jsme na něj upozorňovali i před volbami v roce 2006, kde na Praze 1 tento projekt (hlídek VV) úspěšně fungoval. A nás velmi mrzí, že je zapotřebí neustále připomínat tento problém, který není dlouhodobě řešen,“ řekl Vít Bárta v Ozvěnách dne Radiožurnálu.

Náměstkyně ministra vnitra a jednička lidovecké kandidátky ve středních Čechách Lenka Ptáčková Melicharová odmítá, že by systém včasné intervence nefungoval, a tvrdí, že hlídky Věcí veřejných jsou ryze politická a účelová záležitost.

„Pomoc nepřizpůsobivým lidem je na ministerstvu vnitra řízena právě v oblasti prevence kriminality. Jsou pravidelně vypisovány granty, jsou pravidelně vypisovány programy, do kterých se zapojují města a městské části, jsou samozřejmě oslovovány ve velké části neziskové organizace, které se tomu věnují po profesionální úrovni.“

„Pokud by to myslely Věci veřejné vážně, tak se zapojily do nějakého toho programu už dávno, vypracovaly si projekt a podaly ho a udělaly by pro ty, kteří by to opravdu potřebovali, mnoho potřebného,“ uvedla Ptáčková Melicharová ve vysílání Radiožurnálu.

Marika Táborská, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme