Premiér podpořil Drobila. VV chtějí schůzku koaličních špiček

Premiér Petr Nečas pokládá situaci na Státním fondu životního prostředí za závažnou a nehodlá ji bagatelizovat. Údajná korupce musí být podle něho vyšetřena principem padni komu padni.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Drobil

Pavel Drobil | Foto: Marián Vojtek

Nečas dnes na plénu sněmovny řekl, že ministr životního prostředí Pavel Drobil má jeho plnou důvěru. Pokud by ale policejní vyšetřování přineslo náznaky Drobilova politického selhání, premiér by podle svých slov konal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Nečas ve sněmovně k situaci na Státním fondu životního prostředí

„Pan ministr Drobil postupoval správným způsobem. Okamžitě odvolal všechny aktéry této kauzy, okamžitě nařídil forenzní audit ve Státním fondu životního prostředí. A pověřil řízením této struktury člověka, který tam působil dlouhodobě, není s ním nijak osobně spjat. Tím je zajištěno objektivní řízení fondu a jsem přesvědčen, že audit jednoznčně ukáže, zda k nějakým nepravostem došlo či nedošlo,“ uvedl Nečas.

VV požadují schůzku koaličních špiček

Vládní Věci veřejné požadují, aby se kvůli situaci na Státním fondu životního prostředí sešly špičky koalice co nejdříve, nejlépe ještě dnes.

Jak ČSSD, tak komunisté už vyzvali Petra Nečase, aby kvůli této kauze odvolal ministra životního prostředí Pavla Drobila. Pokud ho neodvolá, měl by podle opozice Nečas rezignovat na funkci premiéra.

Pavel Drobil včera odvolal šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka, který ve funkci strávil čtyři měsíce. První náměstek fondu Dušan Fibingr pak byl poslán na nucenou dovolenou. Důvodem je podle Mladé fronty Dnes korupční skandál.

Finanční poradce Martin Knetig měl podle Mladé fronty Dnes přesvědčovat šéfa fondu Michálka, aby ovlivnil některá výběrová řízení ve prospěch vybraných firem. Knetig to zdůvodňoval tím, že je potřeba vytvořit finanční fond pro podporu další politické kariéry ministra Drobila. Ředitel fondu Michálek si Knetigovu řeč nahrával a poté, co s ní seznámil ministra byl z funkce odvolán.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme