'Šacování' návštěvníků Hradu doplní bezpečnostní rámy u vstupu do katedrály sv. Víta

Povinné kontroly u vstupu do areálu Pražského hradu v nejbližší době doplní také bezpečnostní rámy u vstupu do Chrámu sv. Víta. Podle tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka je cílem ochránit veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fronty před vstupem na Pražský hrad byly o víkendu kratší | Foto: Radek Duchoň

V reakci na množící se teroristické útoky zavedla před nedávnem správa Hradu kontroly u vstupů do areálu Pražského hradu. Kvůli nim se však tvoří až 200 metrů dlouhé fronty.

Proto byla uzavřena také hlavní vstupní brána, která nyní slouží jen jako východ. Návštěvníci musejí vstupovat boční branou. Správa Hradu plánuje také postavit stříšku, která by měla čekající návštěvníky ve frontách ochránit před nepřízní počasí.

Podle Jiřího Ovčáčka však nejde o poslední zpřísnění kontrol. Doplnit by je měly bezpečnostní rámy, které chce správa umístit ke vchodu do katedrály sv. Víta. „Je to jen otázka týdnů,“ řekl Ovčáček.

Mluvčí dále řekl, že cílem není ochránit pana prezidenta, ale ochránit veřejnost, která navštěvuje Pražský hrad.

Hrad zpřísňuje bezpečnostní kontroly přesto, že nemá žádné informace o tom, že by České republice nějaké teroristické útoky hrozily.

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme