Senátní výsledky jako první měla Lužice

Volební komisaři sčítají hlasy odevzdané v senátních a komunálních volbách. V nezáviděníhodné pozici je v horní komoře parlamentu ODS. Ze 27 senátorských mandátů, o které se nyní hraje, obhajuje 18. ČSSD má velkou šanci stát se v Senátu dominantní silou, neboť o žádné křeslo nepřijde - žádné neobhajuje a k vytoužené nadpoloviční většině potřebuje získat 12 senátorů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby

volby | Foto: Marián Vojtek

Český statistický úřad zveřejnil už první výsledky voleb do Senátu v malých obcích. Vůbec první byly hlasy sečtené v Lužici ve volebním obvodě Český Krumlov, kde nejvíc hlasů dostal současný senátor Tomáš Jirsa. V žádném případě to ale ještě nic nevypovídá o tom, jak senátní volby v Českém Krumlově dopadnou. Průběžné výsledky senátních voleb můžete sledovat zde a průběžné výsledky komunálních voleb zde.

Napínavý Liberec

S napětím se očekává například to jak dopadne hlasování v Liberci, kde proti současnému předsedovi Senátu Přemyslovi Sobotkovi za ODS stojí současný hejtman sociální demokrat Stanislav Eichler.

Zajímavý bude také souboj žen v Kutné hoře, kde se o senátorské křeslo střetly Lucie Talmanová za ODS, Michaela Šojdrová za KDU-ČSL, Jana Volfová za Suverenitu a Olga Zubová za Demokratickou stranu zelených.

Současný senátor za tento obvod Bedřich Moldan se pak o místo v Senátu uchází jako kandidát TOP09 v jiném obvodě - v Praze 6, kde soupeří s Jandem Kohoutem z ČSSD.

Zajímavé bude také, jak v Hodoníně uspěje Zdeněk Škromach a v Českém Krumlově Vladimír Špidla. Každopádně ČSSD se nechala slyšet, že by 2 z jejích kandidátů měli uspět už v 1. kole - údajně toto přání potvrzují výsledky průzkumu, který si sociální demokracie nechala udělat, jeho detaily ale tají.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme