Státní zástupce Libor Grygárek popřel, že by rezignoval na svou funkci

Náměstek Vrchního státního zastupitelství v Praze Libor Grygárek se podle slov pověřeného šéfa pražských žalobců Stanislava Mečla rozhodl rezignovat. Měl to podle něj zdůvodnit negativní kampaní vůči své osobě. Libor Grygárek ale tuto informaci popřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek | Zdroj: ČTK

„Informace o tom, že jsem rezignoval na post náměstka vrchního státního zástupce v Praze, se nezakládá na pravdě. Dnes jsem sice hovořil s panem pověřeným vrchním státním zástupcem v Praze doktorem Mečlem, ptal jsem se a vyzýval jsem jej k tomu, pokud je nespokojený s mojí prací a má k ní výhrady, které dokonce prezentuje veřejně, nechť využije svého zákonného oprávnění a podá návrh na moje odvolání ministru spravedlnosti," říká Grygárek.

Stanislav Mečl si ale stojí za svým. Nechápe, co Libora Grygárka ke změně názoru na svou případnou rezignaci vede: „On sám jednoznačně hovořil o rezignaci na funkci státního zástupce a bylo to také důvodem této schůzky, kterou sám vyvolal.“

Mečl vyzval Grygárka k rezignaci kvůli kontaktům s pražským podnikatelem Janouškem. V době, kdy měl Grygárek na starosti úsek trestního řízení, zabývalo se Vrchní státní zastupitelství údajně několika případy, které souvisely právě s Janouškem.

Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme