'Superúředníkem' bude údajně Postránecký, Zikmundová, či Grégr

Tři finální kandidáti na funkci náměstka pro státní službu jsou ředitel kanceláře náměstka na ministerstvu vnitra Josef Postránecký, tajemnice třebíčského městského úřadu Simeona Zikmundová a ředitel strukturálních fondů na ministerstvu průmyslu Břetislav Grégr. Uvedl to dnes server Lidovky.cz. Ministerstvo ale zatím konkrétní jména potvrzovat nemůže.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo vnitra (ilustrační foto)

Ministerstvo vnitra (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Pětičlenná komise ukončila pohovory se zájemci o místo náměstka ministra vnitra pro státní službu v pátek.

Z původně přihlášených 21 lidí si komise k ústnímu slyšení pozvala deset uchazečů, ze kterých podle serveru Lidovky.cz už vybrala tři finalisty.

Výběr vítěze bude mít na starost vláda. Návrhem by se měla zabývat na zasedání příští týden ve středu.

Nynější výběrové řízení je druhé, první se loni v prosinci nezdařilo. Tehdy se přihlásili tři lidé, ale nesplnili stanovené podmínky. Vnitro pak zadání tendru zjednodušilo - uchazeči nemusí mít certifikát z jazykové zkoušky, teď stačí, aby si zkoušku doplnili do konce letošního roku.

Funkce náměstka, nazývaná také jako ‚superúředník‘, vzniká podle služebního zákona. Bude řídit státní správu a také vyjednávat v Evropské unii. Zákon by měl státní správu odpolitizovat a byl dlouhodobým dluhem české legislativy.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme