'Trabanti' se vrátili domů z expedice napříč Tichomořím. Na letišti je vítali fanoušci

Výprava Trabantem napříč Tichomořím je po několika měsících zpátky v Praze. Na letišti v Praze přistál po 15. hodině odpolední i vedoucí celé výpravy Dan Přibáň. Přivítat ho přišli lidé, kteří mu fandili a podpořili ho finančně v rámci takzvané crowdfundingové kampaně na serveru Startovač.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestovatele Dana Přibáně přivítala na letišti v Praze asi desítka fanoušků

Cestovatele Dana Přibáně přivítala na letišti v Praze asi desítka fanoušků | Foto: Martin Karlík

Desítka příznivců čekala skoro hodinu v příletové hale Termínálu 1 pražského letiště Václava Havla. Mezi nimi i Dáša ze severočeského Jirkova, která si jako většina ostatních udělala s cestovatelem selfie.

„Nevím, jestli ho dám na facebook, spíš do rodinného albíčka,“ svěřila se fanynka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trabanty vítali v Praze fanoušci. Podrobnosti si můžete poslechnout v reportáži redaktorka ČRo Martina Karlíka

Zatímco cestovatelé se domů dostali letecky, trabanty přijedou do Evropy lodí.

„Naštěstí to vypadá, že nám to přivezou do Rudné u Prahy. Auta na tom nejsou nejlíp, takže čím blíž, tím líp,“ přiblížil cestovatel Dan Přibáň.

S další výpravou počítá přibližně za dva roky, teď ho čeká turné přednášek a příprava filmu o cestě Tichomořím.

„Máme vymyšlený plán už dlouho. Dojedeme trabantama z Bangkoku až domů,“ přiblížil Přibáň, kde začne nové dobrodružství. „Až na to seženeme peníze a doděláme film.“

Na výpravu trabantů do Tichomoří výrazně přispěli fanoušci. Organizátoři expedice původně chtěli vybrat jen půl milionu korun. Nakonec ale vybrali přes 2,8 milionu korun.

Cestovatelé během několikaměsíčního putování projeli Austrálii, Indonésii nebo Thajsko. Kromě dvou trabantů, malucha a dvou motorek se expedice zúčastnili také dva vozíčkáři. Motoristické putování trabantů sledoval i Radiožurnál.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme