Tři ceny v anketě Křišťálová lupa získala internetová televize DVTV

Nejúspěšnějším internetovým projektem je televize DVTV. V 10. ročníku ankety Křišťálová lupa posbírala hned tři ceny. Nominovaná letos byla zhruba stovka internetových projektů. V devíti kategoriích o vítězích rozhodovala odborná porota, v šesti kategoriích pak hlasování veřejnosti. Do něj se zapojilo na padesát tisíc lidí. Anketu pořádá server Lupa.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Veselovský v DVTV | Foto: Martin Veselovský

Kromě ceny v kategorii projekt roku si televize DVTV odnesla i cenu popularity a její moderátor Martin Veselovský byl navíc vyhlášen osobností roku.

Dvě nominace měl v Křišťálové lupě i Český rozhlas. Web Zprávy.rozhlas.cz byl v kategorii zpravodajství na desátém místě, datoví žurnalisté Českého rozhlasu v kategorii veřejně prospěšná služba a obsahová inspirace získali čtvrté místo. Jejich kategorii vyhrál projekt Praha versus Prachy a vítězem zpravodajského bloku je server iDnes.cz.

Za 10 let trvání ankety přibylo projektů, ze kterých mohla veřejnost i experti vybírat. Mění se i témata, která internetovou veřejnost zaujmou. Loni to byly například servery o jídle, letos jsou to média a cestování.

Internet je velmi živé a proměnlivé médium, a tomu se přizpůsobila také Křišťálová lupa. Letos například přidala cenu popularity a kategorii Data driven project pro společnosti, které zpracovávají velká množství dat.

V praxi to využila další hvězda dnešního večera – server Skypicker, který se zaměřuje na prodej nejlevnějších kombinací přestupných letů. Kromě toho, že dominoval této kategorii, byl vyhlášen také nejlepším globálním projektem českých tvůrců.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme