V Uherském Hradišti vezmou zpět lékaře. Přijdou ale o věrnostní příspěvek

V nemocnici v Uherském Hradišti se možná schyluje k dohodě mezi ředitelem a lékařskými odbory. Ředitel Antonín Karásek nabídl všem lékařům ve výpovědi práci i po 1. březnu. Má ale jednu podmínku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice Motol | Foto: Filip Jandourek

Ředitel nemocnice je připraven přijmout všechny lékaře ve výpovědi zpět, ti ale ztratí nárok na věrnostní příspěvek na penzijní připojištění.

„Po pěti letech je nárok zhruba na 5000 korun, po deseti letech 10.000, po patnácti 15.000. Maximum je 24.000 korun ročně,“ uvedl ředitel, podle kterého mu toto řešení navrhl hejtman Zlínského kraje.

V rámci akce Děkujeme, odcházíme dalo výpovědi 46 lékařů uherskohradišťské nemocnice. Po ukončení protestu ředitel Karásek odmítal vzít doktory nazpátek a chtěl, aby si znovu podali žádost o přijetí do pracovního poměru.

Místopředseda lékařských odborů v tamní nemocnici Jan Uhýrek považuje nejnovější nabídku za akceptovatelnou, chce se ale ještě poradit s ostatními lékaři ve výpovědi.

„Nemám žádný mandát k tomu, abych teď předjímal, jakým způsobem se k tomu postaví. Vůbec jsem nečekal, co pan ředitel v této situaci udělá, a je to nový kompromisní návrh. Pro mě osobně to není problém,“ prohlásil Uhýrek.

Pavel Sedláček, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme