"Velká vlaková loupež" na Ostravsku

Ostravští policisté dopadli čtveřici neobvyklých vlakových lupičů. Zaměstnanci České pošty při přepravě spěšných zásilek s cennou elektronikou vyhazovali tyto balíky přímo za jízdy z vlaku. Jejich komplic je pak na vytipovaném místě sbíral. Balíky s mobily, videokamerami a další elektronikou vyhazovali na travnatou plochu u Nové Vsi za Ostravou, kde jel vlak jen padesátikilometrovou rychlostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční doprava | Foto: Jan Rosenauer

Na svém kontě mají podle policistů škodu za více než půl milionu korun. Kriminalisté jejich činnost sledovali přímo ve vlaku zhruba měsíc.

Zjistili, že při vyhazování balíku vždy schválně vypínali jističe, aby na ně nebylo vidět. Jak uvedl ostravský kriminalista Aleš Gebek, lupiči si počínali velmi rychle - vše se odehrálo během 20 vteřin.

"Při monitorování pachatele na místě činu, kde došlo k vyhození zásilky, bylo využíváno speciální zařízení pro noční vidění, které napomohlo ze vzdálenosti až 200 metrů odhalit zcela konkrétní činnost pachatele."

Kriminalisté včera lupiče dopadli přímo při činu a obvinili.

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme