15člennému gangu se během 4 let podařilo ukrást 700 aut

Kriminalisté z Prahy 3 zlikvidovali organizovanou skupinu zlodějů aut. Gang, který tvořilo patnáct lidi, odhalili policisté po půlroční přípravě. Děvět členů je ve vazbě, po dalších šesti policie ještě pátrá. Jeden ze zadržených zlodějů byl pracovníkem odtahové služby. Organizovaná skupina operovala převážně na území hlavního města, kde od roku 1997 do letošního července ukradli na 700 automobilů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta, zejméně značky Škoda, dokázali podle šéfa vyšetřovatelů Prahy 3 Milana Jandla ukrást i přes dokonalé zabezpěčení. "Kradli auta tím způsobem že vylomili zámek, otevřeli si přední okno, vyměnili si řídící jednotku, která vyřadila immobilizér a potom, i když tam byla zamknutá řadicí tyč, tak přesto zařadili a odjeli." Podle policistů nebyl takovýto případ z hlediska rozsahu v celé historii české kriminality nikdy zaznamenán. Zlodějům hrozí až deset let vězení.

Ve vazbě je v tuto chvíli 9 zlodějů po dalších šesti vyhlásila policie celostátní pátrání. Jeden z členů gangu byl pracovníkem odtahové služby. Podle ředitele vyšetřovatelů z Prahy 3 Milana Jandla bylo zlodějům od 20 do 46ti let. Pachatelům hrozí dva až deset let vězení.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme