16 lidí se před soudem zpovídá kvůli údajnému pašování rohů chráněného nosorožce

Pražský obvodní soud otevřel kauzu nelegálního obchodu s nosorožčími rohy. Jde o případ, kdy chtěla skupina 16 lidí údajně propašovat trofeje z Afriky přes Česko do Vietnamu. V Asii je o nosorožčí rohy velký zájem, a to kvůli jejich medicínskému využití.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Státní zástupce viní v obžalobě část lidí z toho, že financovali a organizovali výjezdy lovců do Jihoafrické republiky s tím, aby jim přivezli trofeje – rohy chráněných nosorožců tuponosých.

Najatým lovcům, kteří tvoří další část obžalovaných, proto údajně radili, jaké nepravdivé údaje mají poskytnout úřadům, aby dostali povolení k odstřelu.

Trofeje prý pak organizátoři nelegálně převáželi z Česka do Vietnamu. Státní zástupce označil celou skupinu za organizovanou a obvinil ji z neoprávněného nakládání s chráněnými živočichy.

Po asi 45 minutách čtení obžaloby začala soudkyně s výslechy obžalovaných. K soudu jich dnes dorazilo deset.

Obžalovaným hrozí až osm let vězení. Obvodní soud pro Prahu 6 měl rozsáhlý případ projednávat už v říjnu, soudkyně ale kauzu odročila, protože jeden z obžalovaných k jednání nepřišel.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme