18 lidí evakuováno kvůli požáru v Brně

18 lidí evakuovali brněnští hasiči z hořícího domu. Krátce po půlnoci jeden z bytů v ulici Pastviny zachvátil rozsáhlý požár. Dva strážníci se při likvidaci požáru před příjezdem hasičů nadýchali kouřových zplodin, nyní jsou v domácím léčení. Požár se asi 50 hasičům podařilo zdolat po dvou hodinách. Oheň zřejmě vznikl od převrácené svíčky, kterou si kvůli přerušené dodávce elektřiny svítil pětapadesátiletý nájemník jednopokojového bytu. Protože muž si do bytu nanosil starý textil, papír, dřevo a jiný hořlavý materiál, plameny zcela zničily pokoj a chodbu bytu a při hašení byly promáčeny byty ve dvou nižších patrech. Škoda je odhadnuta na 400 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň | Foto: Česká televize

Původce nočního požáru obecního domu v Brně-Komíně zřejmě bude co nejdříve vystěhován a navíc mu hrozí i trestní stíhání. Muž už delší dobu žije pouze ze sociálních dávek. Vlhký pach kouře, promočené rohožky, vypnutý elektrický proud. Tak to vypadalo v domě ještě 10 hodin po požáru. "Napřed byla šupa až v Michale. Potom volali, hoří hoří barák. Bouchali hasiči a policajti, rychle ven, může to bouchnout." Muže, jehož nedbalostí zřejmě požár vznikl, hodnotí nájemníci různě. "Potkávali jsme ho, ale nikdy s ním nebylo, on byl takovej tichej." "My už jsme jednou hořeli, hoříme podruhý, kouří furt, protože furt něco pálí, jak je furt ožralej."

Přestože na nájemném a penále muž dluží přes 160 tisíc korun, o soudní výpověď zatím radnice nepožádala. Nemá totiž náhradní byt. Nyní ale zřejmě podá i trestní oznámení kvůli obecnému ohrožení a po zjištění všech potřebných informací je výpověď jistá, uvádí komínský starosta Karel Hledík. "Samozřejmě se budeme snažit tuto situaci využít pro to, aby se celý proces výrazně zrychlil."

Škoda je odhadnuta na 400 tisíc korun.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme