V Maďarsku selhala opozice, nepřišla s žádným silným tématem, říká Rudolf Jindrák

V maďarských volbách drtivě vyhrál Viktor Orbán, který uhájil ústavní většinu. Jak se k takovému výsledku staví prezident Miloš Zeman? „Byl rád, že Viktor Orbán obhájil mandát,“ potvrzuje ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolf Jindrák.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolf Jindrák | Foto: Jana Přinosilová | Zdroj: Český rozhlas

Volební kampaň, která v Maďarsku probíhala, byla podle Jindráka o jednom tématu – migraci a zabránění příchodu další migrační vlny. „Na tom Viktor Orbán postavil hodně svou kampaň v tom smyslu, že řekl, že Maďary ochrání,“ říká.

Připomíná také, že Maďarsko bylo koncem roku 2008 a 2009 ve velmi špatné ekonomické situaci. A právě Orbán dal lidem naději, kterou také naplnil. „Proto ho volili,“ vyzdvihuje s tím, že maďarská opozice selhala, protože nedokázala přijít s nějakým silnějším tématem.

„Dokázali se mezi sebou hádat a více méně osočovat protikandidáty z Fidesu z nějakých korupčních jednání,“ dodává. 

Situace v Sýrii je vážná

„Řešení válečným aktem je to poslední, je potřeba vyjednávat a mít důkazy k tomu, že se opravdu stalo to, co se stalo,“ reaguje Jindrák na otázku ohledně Sýrie. 

Situaci považuje za velmi vážnou a přirovnává ji ke karibské krizi, protože možná proti sobě stojí dvě mocnosti, které haraší zbraněmi. A posílat vzkazy po twitteru, jak učinil Donald Trump, podle něj není adekvátní.

Marie Bastlová, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme