230 let starý teplotní rekord v Praze padl, v neděli čekáme další

Meteorologové v pražském Klementinu naměřili na Velikonoční sobotu opět teplotní rekord - v naší metropoli bylo nejtepleji za uplynulých 228 let. Měřící přístroje v Klementinu ukázaly hodnotu 23 a tři desetiny stupně Celsia. Letní počasí bylo na celém území Česka, nejtepleji bylo zřejmě ve Strážnici na Hodonínsku - bez tří desetinek celých 25 stupňů Celsia. Meteorologové předpokládají, že teplotní rekordy budou i na Velikonoční neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teploměr (ilustrační foto) | Foto: Comstock Images

Dušan Čičman z Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové předpokládá: "Jak v Pardubicích, tak v Hradci padnou rekordy i v neděli. Protože v Hradci je na neděli rekord 22,9, a v Pardubicích 22,8 z roku 1952. A předpokládáme, že v neděli bude opět krásně a teploty se budou šplhat až na 24 stupňů Celsia."

V předcházejícím rekordním roce pro Prahu, L. P. 1781, měli 11. dubna naši předkové v hlavním městě o stupeň méně. Bylo to v pouhém šestém roce měření v Klementinu. Teplota se tam totiž sleduje od roku 1775.

V pražském Klementinu padl teplotní rekord i v pátek - ve tři hodiny odpoledne meteorologové naměřili 23,3 stupně Celsia a tato hodnota překonala víc než 130 let starý rekord. Rekordní teploty naměřili i v Plzni, Českých Budějovicích nebo na Zlínsku.

Současné takřka letní počasí, které panuje v České republice, přináší podle srovnání našich meteorologů nepochybně jedny z nejvyšších teplot na celém evropském kontinentu.

Podrobnou předpověď počasí pro vás připravujeme z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

Přečtěte si o některých dřívějších výkyvech počasí:
Počasí po celé republice lámalo rekordy
Meteorologové naměřili -22 stupňů Celsia
Na řadě míst republiky padaly teplotní rekordy
Česko má za sebou nejmrazivější noc letošní zimy
Česko má před sebou tropická odpoledne
Do čtvrtka u nás potrvají tropická vedra

Šárka Slezáková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme