3 otázky pro prezidentské kandidáty. Sládek: Zeman má některé dobré myšlenky, ale není schopen je prosadit

Český rozhlas oslovil se třemi anketními otázkami osobnosti, které se chtějí ucházet o úřad prezidenta. V šestém díle odpovídal podnikatel Igor Sládek. Voliči budou rozhodovat o tom, kdo se stane na dalších pět let prezidentem, už zhruba za půl roku.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel a prezidentský kandidát Igor Sládek

Podnikatel a prezidentský kandidát Igor Sládek | Foto: Fotobanka Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Vůbec první člověk, který přišel s plánem kandidovat v roce 2018, byl podnikatel Igor Sládek. Bylo to loni v červnu, kdy se jeho inzeráty s životopisem objevily v celostátních denících. Tam zveřejnil i číslo účtu pro příspěvky na kampaň. Vsadil se o své ojeté auto, že od lidí vybere 100 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezidentský kandidát a podnikatel Igor Sládek odpovídal na tři anketní otázky Českého rozhlasu.

Proč byste měl být prezidentem zrovna vy?
K tomu všemu mě zavedlo to, když jsem se asi před rokem začal více zajímat o politiku. A když jsem uviděl speciálně na televizi řadu českých politiků, kteří vystupovali k současným tématům a kteří zcela evidentně měli tak rozporuplné názory, které mě přinutili k tomu, abych si sám udělal v těchto věcech pořádek. Jednalo se hlavně o islám, jednalo se o migrantskou krizi, zdravotnictví a podobně v té době. Takže jsem si v tom pořádek udělal, postupně udělal pořádek i v jiných tématech a zjistil jsem, že chci ventilovat některé svoje myšlenky, svoje názory, a jak najít lepší cestu než prezidentskou kandidaturu.

Igor Sládek

Igor Sládek studoval čtyři vysoké školy včetně matematické, ani jednu nedokončil. Ve Spojených státech podle svého vyjádření podnikal například v oblasti hotelových systémů. Po návratu z emigrace po roce 1990 se podílel na rozvoji kabelové televize - je spoluzakladatelem společnosti Kabel Plus, která se dnes jmenuje UPC. Sládek veřejně mluví o své nemoci - duševní bipolární poruše - kdy může mít deprese a naopak podle svých slov být kreativní a mít spoustu energie.

V čem budete jiný než stávající prezident?
Situace nám ukazuje, že pan prezident už na tu funkci podle mě nemá. Sice může mít některé dobré myšlenky, ale není schopen tyto názory prosazovat. Možná v českém prostředí, ale ne v mezinárodním. A tam je právě potřeba, aby budoucí prezident nasměroval svoji činnost.

Která nebo které země by měly být hlavním spojencem České republiky?
Určitě jsou to země Evropské unie. Jsme součástí Evropské unie, součástí Evropy, evropské civilizace, tradice a všeho ostatního. Takže v první řadě Evropa. Pak si myslím, že důležitým spojencem pro nás by měly být Spojené státy. A z ekonomického pohledu určitě jsou to ty velké trhy, jako je Rusko, jako je Čína a podobně.

Další kandidáti

Přečíst si už můžete také odpovědi bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše, vysokoškolského učitele a politického aktivisty Marka Hilšera, spisovatele a textaře Michala Horáčka, aktivistky, zpěvačky a herečky Jany Yngland Hruškové nebo podnikatele Otto Chaloupky. Odpovědi dalších kandidátů uslyšíte v následujících dnech na stanicích Radiožurnál a Český rozhlas Plus. V sedmém díle odpoví na tři anketní otázky bývalý šéf kabinetu expremiéra Jiřího Rusnoka Karel Štogl.

Petr Pospíšil, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme