47. ročník pochodu Praha – Prčice očekává až 20 tisíc účastníků

Legendární pochod z Prahy do Prčice se letos koná již po sedmačtyřicáté. Podle odhadů pořádajícího Klubu českých turistů by se ho mělo zúčastnit na 20 tisíc lidí, kteří budou mít na výběr z více než dvacítky různě dlouhých tras.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. ročník pochodu Praha - Prčice (3) | Foto: Jana Huzilová

První účastníci se začali scházet již v pět hodin ráno na jihovýchodním okraji Prahy. Právě ve čtvrti Háje se nachází start nejdelší pěší trasy, která měří 70 kilometrů.

I přes chladné počasí panovala mezi účastníky vynikající nálada. Postupně se registrovali a až do půl sedmé mohli vyrážet na cestu.

Více než 70 kilometrů měří pouze dvě cyklistické trasy. Jedna vede z Prahy, druhá z Tábora. Nejkratší jsou trasy pro děti a vozíčkáře, které měří kolem 20 kilometrů.

Průměrná délka pěších cest je 30 až 35 kilometrů. Na ty mohou chodci vyrážet mezi šestou a osmou hodinou například z Čerčan, Benešova, Tábora a dalších měst.

Organizátoři se letos potýkají s nepříjemným problémem. Množí se totiž případy nepoctivých chodců, kteří si cestu zlehčují a zkracují například vlakem a k nečestným fíglům navádějí i na internetu. Podél cest i na nádražích proto budou namátkové kontroly.

Evelyna Kulíšková, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme