A. Grebeníček bude zřejmě souzen v nemocnici

Soud s bývalým vyšetřovatelem Státní bezpečnosti Aloisem Grebeníčkem se pravděpodobně uskuteční v nemocnici v Uherském Hradišti. Potvrdila to soudkyně Radomíra Veselá. Tamní zdravotnické zařízení už rezervovalo místnost pro pětadvacet lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Jeden z nejbrutálnějších vyšetřovatelů začátku 50. let se doposud vyhýbal soudu kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Obžalován byl spolu s Ludvíkem Hlavačkou a Vladimírem Zavadilíkem už v roce 1997. Zavadilík byl za týrání vězňů už koncem minulého roku odsouzen. Předsedkyně senátu Radomíra Veselá přes Grebeníčkovy protesty nakonec na základě znaleckého posudku rozhodla o zahájení procesu. "Tam je stížnost, bude záležet, jak rozhodne Krajský soud v Brně, podle toho já zrealizuju to jednání v nemocnici".

Ředitel nemocnice v Uherském Hradišti Miroslav Ressler už rezervoval místnost na tři dny v polovině ledna. "Já jsem dostal soudní rozhodnutí a nákladě něj se k tomu stavím kladně, protože lékař rozhodl o tom, že (A. Grebeníček) je schopen podstoupit tento proces za určitých podmínek, a ty podmínky my zabezpečíme".

Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme