Absolutní katastrofa, zmar, to je výsledek její práce, říká o Valachové prezident tenisového svazu

Kateřina Valachová způsobila apokalypsu, která nemá v moderní historii vývoje a rozvoje financování sportu obdoby. Takový je názor prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky, podle kterého bývalá ministryně školství z normálního a funkčního prostředí udělala netransparentnost, chaos a zmatek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Absolutní katastrofa, apokalypsa, zmar, to je výsledek její práce,“ říká Kaderka s tím, že sportovní funkcionáři nic neudělali, naopak odvádějí práci ve prospěch českého sportu, starají se o děti, vychovávají mládež a majorita z nich jsou dobrovolníky.

„Já si za tím stoprocentně stojím, že paní exministryně Kateřina Valachová způsobila skutečně totální apokalypsu, která nemá v moderní historii vývoje financování sportu a jeho rozvoje obdobu,“ myslí si Kaderka.

„To, co tady vzniklo, bylo bohužel výsledkem systému, zmatku a chaosu, který zavedla tato dáma. Bohužel to odnesli lidé, kteří plnili jenom to, do čeho byli vmanipulováni a nuceni dělat paní ministryní a systémem, který tady vládl,“ zdůrazňuje.

Připomíná také, že Valachová zastavila financování programu, kluby, oddíly a tělovýchovné jednoty přišly o peníze na údržbu a provoz, na které čekaly celou dobu.

„Máme důkazy o tom, že lhala a manipulovala, a ty já kdykoliv můžu použít pro případ jakéhokoliv soudního projednávání,“ říká.

Marie Bastlová, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme