Aby mohli přijít všichni. Česká televize přesunula čas předvolební Superdebaty

Česká televize změnila čas předvolební Superdebaty. Diváci tak mohou přímý přenos z Kongresového centra sledovat 19. října ve 21.30. K posunu došlo z důvodu, aby se diskuse mohli zúčastnit lídři všech stran a hnutí, kteří se umístili v aktuálním celostátním předvolebním průzkumu na prvním až desátém místě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z tematických předvolebních debat České televize (archivní foto)

Jedna z tematických předvolebních debat České televize (archivní foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Pořad Superdebata: Poslední slovo povede Václav Moravec, odvysílán bude na ČT1 a ČT24. Na základě výsledků průzkumu budou pozvání lídři stran a hnutí: ANO 2011, ČSSD, ODS, Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura, Piráti, KSČM, TOP 09, Starostové a nezávislí (STAN), KDU-ČSL a Zelení. V případě, že se pozvaný lídr pořadu nezúčastní, jeho místo zůstane prázdné. 

Spor o předvolební debaty: ODS kritizuje soukromé televize, podle Kalouska si Babiš soupeře vybírá

Číst článek

Babiš se Zaorálkem se střetnou na Nově

Původně se měla debata konat ve 20 hodin, kdy se pravidelně vysílají i tematické předvolební debaty. Ve stejný čas ale na Nově v předvečer voleb začíná debata mezi Andrejem Babišem (ANO) a Lubomírem Zaorálkem (ČSSD).

K debatě na Nově vyzval Zaorálka Babiš přes sociální sítě v září. „Slušné, čestné. Jeden na jednoho. Přijímám. Přijďte, mě už v dubnu pozvala TV Nova na 19. října a zve i Vás,“ napsal předseda hnutí ANO na síti. Volební lídr ČSSD Zaorálek výzvu přijal. K účasti v debatě Novy ho prý přesvědčil Babišův záměr usnadnit příliv levné pracovní síly ze zahraničí.

Po přesunu času se tedy Česká televize nebude krýt s předvolebními debatami na komerčních televizích. A politici tak mohou vystoupit na všech diskusích.

„Chceme umožnit účast všem lídrům, kteří podle průzkumu volebního potenciálu mají šanci na zvolení, respektive umístili se na prvním až desátém místě,“ objasnila časový posun mluvčí ČT Karolína Blinková.

Na debaty si stěžoval Fiala

Na konci září kritizoval lídr ODS Petr Fiala soukromé televize, že mu nedávají možnost setkat se v předvolební debatě s lídrem ANO Andrejem Babišem. Tehdy v tiskové zprávě kritizoval, že Nova odvysílá pouze duel lídrů Zaorálka a Babiše a že televize Prima přeložila Fialu z plánované debaty se šéfem ANO do pořadu, kde vystoupí spolu se Zaorálkem.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek řekl, že i jeho původně domluvený termín na Primě se přesouval a soukromé televize podle něj plní Babišova přání.

gol, haf, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme