Exministr Vojtěch nově vede Krajskou zdravotní. ‚Je stále větším přínosem,‘ řekl hejtman Ústeckého kraje

Novým předsedou představenstva Krajské zdravotní, která spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, se stal poslanec a bývalý ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch. Ve čtvrtek o tom informovala Krajská zdravotní. Společnost zaměstnává okolo 7200 lidí a patří mezi největší zdravotnická zařízení v republice.

Ústí nad Labem (Aktualizováno: 14:15 11. 3. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Vojtěch

Novým předsedou představenstva Krajské zdravotní, která spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, se stal bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Jediným akcionářem Krajské zdravotní je Ústecký kraj, v jehož čele stanulo po krajských volbách hnutí ANO. Rada kraje odvolala ve středu předsedu představenstva Jindřicha Zetka. Členové představenstva zvolili nového předsedu s účinností od čtvrtka.

Městské státní zastupitelství: Babiš a Vojtěch nemohou za nárůst nakažených na podzim

Číst článek

Předtím představenstvo Krajské zdravotní v úterý odvolalo z postu generálního ředitele společnosti Aleše Chodackého.

Zetek byl do funkce jmenován po loňských podzimních krajských volbách na konci listopadu. Po zvolení nové krajské rady ve složení ANO, ODS a Spojenců pro kraj bylo tehdy obměněno celé představenstvo společnosti.

Hejtman Jan Schiller (ANO) řekl, že důvodem odvolání Zetka byly neshody mezi ním a vedením kraje. Zetek řekl, že upozornil na nestandardní smlouvu.

„Já jsem spolu s ostatními členy představenstva zastavil jaksi penězovod do ANO, kdy generální ředitel, kterého jsme odvolali, uzavřel den po svém nástupu do funkce nestandardní smlouvu s pravou rukou pana hejtmana,“ řekl už dřív Zetek, podle nějž mělo jít o vyplácení 130 000 korun měsíčně za poradenství.

Koordinátorka očkovacích míst

S asistentkou hejtmana Vladislavou Marschallovou byla podle Krajské zdravotní uzavřena smlouva, jejímž předmětem bylo její aktivní zapojení do přípravy strategie očkování proti covidu-19 v Ústeckém kraji.

Na základě této smlouvy podle Krajské zdravotní Marschallová působila v pozici manažera a koordinátora očkovacích míst v kraji a aktivně se podílela na vybudování velkokapacitních očkovacích center na Ústecku.

Ministr Blatný na sebe vzal úkol, který je nad jeho síly, říká jeho odvolaná náměstkyně Šteflová

Číst článek

„Výsledek její práce je tedy zřejmý. Jakmile svou práci pro společnost Krajská zdravotní odvedla, byla její smlouva k 28. únoru 2021 ukončena,“ uvedla Krajská zdravotní. „Vedení Krajské zdravotní se ohrazuje proti tvrzení, že by bylo s finančními prostředky společnosti nakládáno nekalým nebo korupčním způsobem a celá záležitost je předmětem dalšího vnitřního šetření a jsou také zvažované případné právní kroky,“ uvedla společnost.

Vojtěch byl od listopadu 2020 členem představenstva Krajské zdravotní. Spekulovalo se o tom, že se stane velvyslancem ve Finsku.

„Já jsem se ho samozřejmě ptal. On sám říkal, s největší pravděpodobností, že by měl být, ale já si myslím, že to není otázka ani tohoto roku, takže uvidíme, co bude dál. Ta jeho angažovanost zůstává pořád stejná a je stále větším a větším přínosem pro Krajskou zdravotní,“ řekl ve středu hejtman.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme