Vojtěch: Mrzí mě, že mnoho lidí na zahájení festivalu nemělo respirátory. Pochválil ale organizátory

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v neděli vyjádřil lítost nad tím, že většina lidí neměla při zahajovacím promítání karlovarského filmového festivalu ve Velkém sále hotelu Thermal respirátor. On s manželkou ho podle svých slov měl. Incidentem by se měla zabývat krajská hygienická stanice, řekl novinářům.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Vojtěch (ANO) zároveň pochválil organizátory festivalu, že na dodržování opatření dbají (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na absenci ochrany dýchacích cest u hostů úvodního ceremoniálu upozornil na twitteru epidemiolog Rastislav Maďar i některá média.

Když máte jít příkladem ostatním, ale nějak to nevyjde. Když máte ukázat, že jsme v tom všichni společně, ale zase nic… Díky všem, kteří tam poctivě respirátory nosí, i když to příjemné není nikomu. Za 10 dní se otevírají školy, fakt nepotřebujeme dávat deltě tolik prostoru.

16:37 – 21. 08. 2021

84 1336

Podle Vojtěcha skutečně mnoho lidí ochranu dýchacích cest nemělo. „Na jednu stranu je to ale na odpovědnosti každého, jak k tomu přistoupí,“ uvedl.

„Možná u té první zahajovací projekce to nebylo úplně ideální, ale pak jsem se účastnil standardních filmových projekcí, byl jsem asi na dvou nebo na třech filmech, a musím říci, že prakticky všichni měli nasazený respirátor v průběhu představení,“ řekl Vojtěch.

Zvláštní vstupenky pro očkované, tanec v klubu jen s testem. Od srpna platí nová pravidla hromadných akcí

Číst článek

Organizátoři během festivalu podle něj dostatečně dbají na dodržování opatření. „Jsem tu třetí den, účastnil jsem se i filmových projekcí a musím říci, že organizace je velmi dobrá,“ uvedl ministr Vojtěch.

Oceňuje také pravidlo nošení pásek, které dokládají bezinfekčnost. Návštěvník musí doložit potvrzení o negativním testu, prodělání nemocnici nebo ukončeném očkování. Kontrolu pásek a dodržování dalších opatření bude zajišťovat stovka pracovníků festivalu.

Festival znamená pro Vary přínos. Za 27 let se naše vztahy s městem zlepšily, říká Bartoška

Číst článek

K zahajovací projekci se vyjádřili také organizátoři festivalu. „Naši hosté a návštěvníci byli také před příjezdem, před zahajovacím večerem i v jeho průběhu upozorňováni na podmínku používání respirátorů či nanoroušek, a to nejen hosteskami u vstupu do sálu a tištěnými informacemi v předsálí. Dodržení těchto podmínek je však osobní odpovědností každé konkrétní osoby.“

Organizátoři zároveň zdůraznili, že všichni hosté slavnostního zahájení museli prokázat svou bezinfekčnost.

Stejná pravidla na karlovarském festivalu podle nich platí i pro veřejná filmová představení, na kterých jsou návštěvníci upozorňování na povinnost zakrytí dýchacích cest. Nařízení jsou podle pořadatelů až na drobné výjimky respektována.

ern, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme