Ve vládě podporované SPD bych pravděpodobně nebyl, řekl ministr zdravotnictví v demisi Vojtěch

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) ve středu v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu řekl, že by pravděpodobně nebyl součástí vlády podporované hnutím SPD Tomia Okamury. Podle něj ale není ani ideální kabinet hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM.

20 minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Vojtěch nejprve nechtěl spekulovat o vládě podpořené SPD. „Osobně bych to zvažoval, ale teď nedokážu říct definitivně, protože to není na stole,“ tvrdil Vojtěch s tím, že ANO chce sestavit vládu s ČSSD.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Marie Bastlové v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO).

Později ale připustil, že v případě neúspěšného vnitrostranického referenda o vládě, které nyní probíhá v ČSSD, by další variantou mohla být podpora od SPD. „Pokud by toto byla jediná možná varianta, tak bych pravděpodobně nebyl v takové vládě,“ dodal pro Radiožurnál.

Ani vláda hnutí ANO a ČSSD s tolerancí komunistů ale podle něj není ideální. „Ale chápu, že dnes je taková politická realita. A pokud chceme něco udělat na ministerstvech a někam se posunout, zkrátka potřebujeme mít většinu, potřebujeme měnit legislativu a bez většiny to možné není. Navíc potřebujeme důvěru,“ řekl Vojtěch.

Zatím ale neví, jestli bude dál ministrem zdravotnictví. Rád by ale pokračoval. „Začal jsem nějaké práce, jsem na ministerstvu od prosince a spousta věcí se zahájila a člověk nerad odchází od rozdělané práce. Takže bych byl rád, aby byla nějaká kontinuita,“ dodal Vojtěch.

Marie Bastlová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme