‚Proč se v centru Prahy prodává takový odpad?‘ Policisté vyšetřují obchod nabízející masky Hitlera

Pražská policie se opět zabývá prodejem zboží s podobiznou vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera. Po hrncích a tričkách, které prodává nakladatelství Naše vojsko, jde tentokrát o gumové masky. Na jejich prodej upozornil na twitteru německý velvyslanec Christoph Israng. Pražská policie podle mluvčí Evy Kropáčové nyní zjišťuje, jestli nedošlo k protiprávnímu jednání. Potvrdila to serveru iROZHLAS.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Češi za nacistického režimu tolik trpěli. Proč se teď v centru Prahy prodává takový odpad?“ ptal se v pátek ráno na twitteru německý velvyslanec. Kde se obchod nachází, ale neupřesnil. O dvě hodiny později mu odpověděl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), že policie se případem již zabývá.

Prodej triček a hrnků s podobiznou Hitlera není propagace nacismu, uzavřela policie. Cílem byl jen zisk

Číst článek

Serveru iROZHLAS.cz to Kropáčová potvrdila: „Můžeme potvrdit, že se zabýváme případem prodeje masek v centru Prahy. V současné chvíli zjišťujeme, zda v této souvislosti nedošlo ke spáchání nějakého protiprávního jednání.“

Policie se už dříve zabývala prodejem předmětů s podobiznou Adolfa Hitlera, které prodávalo například nakladatelství Naše vojsko, jak jsme upozornili na začátku roku 2017. Šlo o hrnky a trička s obličejem nacistického vůdce. O rok a půl později pak policie došla k závěru, že jejich prodej není protiprávní.

„Ve věci nebylo prokázáno, že by pohnutkou či motivem pro vydání morálně diskutabilních potisků na hrnky a trička, bylo cokoliv jiného než zisk v rámci ekonomické činnosti,“ napsal tehdy mluvčí pražské policie Jan Daněk. Nakladatelství nabízí předměty s Hitlerem dodnes a nabídku rozšířila také o hrnky s podobiznami Reinharda Heydricha, K. H. Franka, Adolfa Eichmanna a dalších nacistických pohlavárů.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme