ADRA předá pošesté cenu Michala Velíška. Nominování jsou tři muži

Nadace ADRA dnes udělí cenu Michala Velíška za statečnost při záchraně lidského života. Odměnu v podobě skleněné sošky si odnese jeden z trojice mužů finalistů, kteří zachovali v krizové situaci chladnou hlavu a ukázali odvahu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cena Michala Velíška

Cena Michala Velíška

29letý Martin Diamant se v pražském metru zastal napadených cizinců a sám čelil útoku ozbrojeného výtržníka. O rok mladší Josef Holák zase na poště bránil ostatní proti vulgárním výpadům agresivního muže, který ho pak pobodal. A teprve dvanáctiletý Martin Spiridonov zachránil svoji rodinu z hořícího domu.

Cenu Michala Velíška udílejí nadace Adra a TV Nova na počest Michala Velíška, střihače TV Nova. Ten se před 6 lety postavil útočníkovi, který na pražském Karlově náměstí napadl ženu s pistolí v ruce. Velíšek ženu ubránil, ale sám zaplatil životem. Od prezidenta dostal medaili za hrdinství in memoriam.

S cenou Michala Velíška souvisí i projekt Hrdinové mezi námi. Smyslem této kampaně je motivovat veřejnost i úřady k větší odvaze a statečnosti v situacích, kdy jde o lidský život. Patronát nad projektem má vdova po Michalu Velíškovi Iva, záštitu pak převzal pražský primátor, který dnes cenu předá.

Nikola Bojčev, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme