'Domněnka, že primátor něco zařídí, je lichá.' Krnáčová je unavená a už nechce být v čele Prahy

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nebude v podzimních komunálních volbách obhajovat svůj post v čele Prahy. Na základě vyjádření primátorky tuto informaci ve středu přinesl deník Mladá fronta Dnes. Krnáčová chce podle deníku s politikou úplně skončit a být řadovou členkou hnutí. Primátorku v poslední době kritizoval za její kontroverzní výroky předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Rozhodla jsem se, že dál už pokračovat nebudu,“ prohlásila Krnáčová. Zdůvodnila to tím, že je unavená a chce se více věnovat rodině. Své rozhodnutí již oznámila Andreji Babišovi. Podle Mladé fronty Dnes se spekuluje o přesunu Krnáčové na post velvyslankyně v Německu, primátorka to ale popřela.

Kdo chce vystřídat pražskou primátorku? Hřib, Wolf či Semelová, další jména zatím neznámá

Číst článek

O tom, že Krnáčová nebude v letošních volbách kandidátkou ANO na primátorku, se již dříve spekulovalo. V poslední době byla například kritizována, když v březnu krátce před kolapsem dopravy na Žižkově kvůli opravám Husitské ulice prohlásila, že Pražané jsou ohledně dopravy „zpovykaní“. Předseda ANO a premiér v demisi Andrej Babiš pak deníku Blesk řekl, že by Krnáčová měla více zvažovat slova a dopravní situaci osobně řešit.

Opozice Krnáčovou během jejího působení na postu primátorky kritizovala například kvůli výběru právní kanceláře pro spor o nájemné ve Škodově paláci, zpoždění příprav městských stavebních předpisů nebo dlouhodobým sporům v koalici. Krnáčová musela řešit i neshody uvnitř ANO, když jí klub hnutí vyjádřil v roce 2015 nedůvěru. Do sporů se pak vložil předseda Babiš osobně a po jeho zásahu se Krnáčová udržela v primátorské funkci.

Prostě to zařídit nešlo

Pražská primátorka v rozhovoru pro MfD prohlásila, že ve funkci primátorky Prahy vyřešila největší problémy města. Zároveň ale také uvedla, že si řadu výtek zasloužila. „Domněnka, že primátor něco zařídí, je naprosto lichá,“ přiznala. Přitom ANO používalo v předchozích komunálních volbách slogan „Lepší život v Praze? Prostě ho zařídíme“.

Adriana Krnáčová, první primátorka v historii Prahy, pochází z Bratislavy. V Česku žije už od poloviny 90. let. Vystudovaná kunsthistorička se věnovala výtvarnému umění, v letech 2001 až 2007 vedla českou pobočku protikorupční organizace Transparency International a později působila v PR. V politice se začala angažovat teprve v roce 2014, kdy se stala náměstkyní ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu a později primátorkou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme