Krnáčová zůstává v čele pražského magistrátu, TOP 09 její odvolání kvůli zřícené lávce neprosadila

Pražští zastupitelé ve čtvrtek neodvolali primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO). Její odvolání navrhovala opoziční TOP 09, a to kvůli zřícení lávky v Troji, ke kterému došlo první prosincový víkend. Při pádu byli zraněni čtyři lidé.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Kromě Adriany Krnáčové chtěla část zastupitelů odvolat i náměstka Petra Dolínka z ČSSD. I ten ale ve funkci zůstává. Podle primátorky a dalších koaličních zastupitelů je možné politickou zodpovědnost vyvodit až poté, kdy případ prošetří policie.

Praha z bezpečnostních důvodů uzavřela lávku mezi Černošicemi a Lipenci

Číst článek

„Věděla, nekonala. A když se to stalo, tak se tomu věnovala jen velmi okrajově. Mám za to, že politická odpovědnost paní primátorky je nesporná,“ vysvětlil Radiožurnálu Václav Novotný z opoziční TOP 09, proč chce, aby primátorka opustila svoji funkci.

ODS navrhla ještě odvolání šéfa TSK, která mosty spravuje, Petra Smolky. Ten složit funkci nechce, podle něj to není řešení situace.

Trojská lávka se zřítila na začátku prosince, čtyři lidi se při tom zranili. Trosky z místa odváží už druhý týden najatá firma. Ve čtvrtek se k odklízení přidali také hasiči, kteří z vody vytahují pomocí tanků torzo konstrukce.

Pavla Firbacherová, Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme