Nápor polských turistů v Adršpachu. Pátý den po sobě tam zkolabovala doprava

Doprava do skalního města v Adršpachu na Náchodsku v neděli mezi 11.30 až 13.30 opět zkolabovala, a to pátý den po sobě. Kvůli náporu polských turistů musela policie na čas uzavřít i vjezd do Česka přes nedaleký hraniční přechod Zdoňov. Policie regulovala i příjezd do Adršpachu od Teplic nad Metují a auta odkláněla na vzdálenější parkoviště, uvedl mluvčí policie Jan Čížkovský.

Adršpach (Náchodsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parkování u Adršpašských skalách na Náchodsku | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Nápor turistů v Adršpachu trvá od středy, kdy byl v Polsku státní svátek Nanebevzetí Panny Marie a Den polské armády. Mnoho Poláků si pak vzalo volno i na další dny.

Příliš mnoho turistů. Policie opět uzavřela silnice vedoucí do Adršpašsko-teplických skal

Číst článek

Stejná situace v Adršpachu byla kvůli masivnímu náporu turistů z Polska letos už v prvních třech dnech května. I na začátku května byly v Polsku svátky.

Adršpašské skály se sousedními Teplickými skalami tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině. Obě skalní města jsou rozlohou 1803 hektarů největší národní přírodní rezervací v Česku.

O návštěvnosti Adršpašsko-teplických skal se letos na jaře zmínila i Asociace cestovních kanceláří. Podle ní budou muset některé české památky v budoucnu regulovat návštěvnost, neboť počty turistů dosahují rekordních hodnot a návštěvnost stále stoupá. Kromě skal šlo také o Český Krumlov či zámek Hluboká.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme