Advokát Kramarič odškodnění za své stíhání nedostane, rozhodlo ministerstvo spravedlnosti

Vlivný pražský advokát Julius Kramarič nedostane od státu žádné peníze za své trestní stíhání. Právník požadoval od státu přes 13 milionů korun kvůli stíhání v procesu s údajným šéfem arménské mafie v Česku Andranikem Soghojanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti | Foto: Filip Jandourek

Podle obžaloby chtěl Kramarič uplatit dva svědčící vězně, aby u soudu lhali ve prospěch jeho klienta. Městský soud v Praze ale obhájce nakonec osvobodil.

Kramaričovo chování pak označil za neetické, ale nikoli trestné. Odporovalo prý zákonu o advokacii.

„Jak vyplývalo i z usnesení rozhodnutí soudu, jednal pan Julius Kramarič v rozporu s advokátní etikou. Takže jsme také sáhli k nejnižší myslitelné formě satisfakce, to jest pouze konstatace porušení práva,“ řekla dnes mluvčí ministerstva spravedlnosti Kateřina Hrochová.

Podle obžaloby se Julius Kramarič snažil ovlivnit dva vězně před začátkem procesu s Andranikem Soghojanem, aby lhali ve prospěch jeho klienta. Jednomu prý nabídl 500 tisíc korun, druhému daroval drahé hodinky a půjčil mu 30 tisíc korun.

Obvodní soud pro Prahu 6 ho předloni uznal vinným z podplácení a uložil mu roční podmínku a zákaz výkonu činnosti advokáta na 30 měsíců. Městský soud v Praze ale tento rozsudek v roce 2014 zrušil. Kramarič pak po státu požadoval za každý den trestního stíhání 10 tisíc korun.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme