Aerolinky se obávají omezení na ruzyňském letišti kvůli volbě České Miss

Některým leteckým společnostem se nelíbí sobotní omezení provozu na ruzyňském letišti. Kvůli konání finálového večera soutěže krásy Česká Miss v novém Terminálu 2 budou večer přesunuty odlety do Schengenu do Terminálu 1. Aerolinky to podle informací Radiožurnálu přijaly s nelibostí mimo jiné proto, že od dubna Ruzyně také zvyšuje poplatky pro cestující.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště Praha | Foto: Marián Vojtek

Mluvčí letiště Eva Krejčí ale tvrdí, že k omezením nedojde a komfort pasažérů se tak nesníží. Letiště se podle ní s leteckými i odbavovacími společnostmi dohodlo s předstihem.

"My jsme samozřejmě dopředu se společnostmi o této akci jednali. Pokud bychom nenašli nějakou společnou řeč, že to dokážeme zorganizovat, tak bychom vůbec do této aktivity nešli. Informace v době konání soutěže Miss budou k dispozici z letištního rozhlasu. Budou tam také hostesky, které budou cestující navádět. V době od 18 hodin do 23 hodin sobotního večera budou odlety z Terminálu 2 přesunuty na Terminál 1," uvedla mluvčí s tím, že část Terminálu 2 - kde bude probíhat finálový večer i přípravy - je připravena na další rozvoj kapacit letiště a v tuto chvíli je prázdná.

Přílety podle mluvčí zůstanou beze změn.

Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme