Aféra kvůli počítačovým zakázkám na MPSV roste, policie nově stíhá 10 lidí

Aféra kvůli počítačovým zakázkám na ministerstvu práce a sociálních věcí se rozrůstá. V hledáčku policie jsou nově další lidé jak z úřadu, tak ze soukromých firem. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nakupování přes internet | Foto: Fotobanka stock.xchng

S informací přišel server lidovky.cz. Českému rozhlasu ji potvrdil Jaroslav Ibehej z protikorupční policie.

„Kriminalisté z našeho útvaru v minulých dnech zahájili trestní stíhání celkem 10 osob, které souvisí se zadáním IT zakázky na ministerstvu práce a sociálních věcí,“ řekl Ibehej.

Policisté nově stíhané lidi podezřívají z trestných činů porušení povinností při správě cizího majetku a ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.

„Jsou to osoby činné jak na ministerstvu práce a sociálních věcí, tak osoby stojící mimo a jedná se o trestní stíhání pro trestné činy ohledně zadávání veřejné zakázky právě na ministerstvu práce a sociálních věcí, která souvisí s IT,“ přiblížila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Bližší informace ona ani policie říct nechtěly.

Obvinění kvůli podplácení se způsobem zadání veřejné zakázky na reformu systému výplaty sociálních dávek čelí už od loňského října náměstek ministra práce Vladimír Šiška a ředitel odboru IT Milan Hojer. Zda oba figurují i v novém případu, zatím není jasné. Po zatčení Šišky a jeho vzetí do vazby odstoupil tehdejší ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme