Policie navrhla obžalovat muže, který vylepoval letáky schvalující smrt českých vojáků v Afghánistánu

Policie navrhla obžalovat muže kvůli loňskému vylepování letáků, které schvalovaly zabití tří českých vojáků na zahraniční misi v Afghánistánu. V úterý o tom informovala Česká televize. Vyšetřování podle dřívějších informací dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, to by nyní mělo návrh posoudit.

Praha (Aktualizováno: 17:05 10. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie muže obvinila z podpory a propagace terorismu a také z podněcování k trestnému činu. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Tři čeští vojáci zemřeli loni počátkem srpna, kdy se v blízkosti jejich hlídky odpálil sebevražedný útočník.

Případ zbitého afghánského vojáka: české úřady jeho smrt začaly vyšetřovat až po 207 dnech

Číst článek

Letáky, ve kterých byli označeni jako žoldáci a okupanti, se později objevily mimo jiné v okolí Národní třídy v Praze. Autor k zabití vojáků gratuloval „afghánským vlastencům“.

Policie muže obvinila na konci srpna z podpory a propagace terorismu a také z podněcování k trestnému činu. Trestní zákoník počítá pro někoho, „kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“, s vězením na dva roky až deset let.

Pokud by se činu dopustil tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, hrozí mu až patnáctiletý trest.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme