Agent Švindl slíbil mladým hokejistům za poplatek angažmá v USA. Podvedl nás, tvrdí rodiče

Několik nespokojených rodičů mladých hokejistů se obrátilo na kladenský soud. Bývalý hokejový obránce Libor Švindl jim údajně sliboval, že dětem zajistí angažmá v zahraničí. Místo toho prý ale z rodičů pouze vylákal peníze. Na případy narazil Český rozhlas při mapování situace v českém hokeji. Libor Švindl tvrdí, že jde o nedorozumění.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český gólman Petr Mrázek vychytal v NHL Detroitu výhru nad Calgary

Český gólman Petr Mrázek vychytal v NHL Detroitu výhru nad Calgary | Zdroj: Reuters

„Agent Švindl oslovil syna přes facebook a následně mu nabídl možnost angažmá v ECHL v Tulsa Oilers,“ popsal trombonista Milan Tolkner začátek příhody z podzimu 2014.

Jeho syn Martin hraje několik let výborně hokej. Přistoupil proto na nabídku Švindla, který se mu představil jako hokejový agent. Za slib, že se mladý sportovec bude moct předvést v americkém klubu, mu zaplatil přes 30 tisíc korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ údajného podvodu rodičů mladých hokejistů popsala Markéta Chaloupská

„Když už syn letěl do Tulsy, tak mi zavolal a poprosil mě o další finanční částku - 22 tisíc. Jelikož byl syn ve složité situaci, tak jsem mu ty peníze v dobré víře dal s tím, že mi je vrátí. Nechal jsem si podepsat dlužní směnku. Od té doby mi nebral telefon,“ řekl o dalším vývoji Milan Tolkner.

Hokejista Martin tvrdí, že si párkrát skutečně zahrál. Další týden už ale jen seděl v hotelu. Jeho otec teď chce vrátit aspoň půjčených 22 tisíc korun.

Podobnou zkušenost mají údajně s Liborem Švindlem i další dvě rodiny. Za to, že si jejich děti budou moct zahrát v americkém klubu, si od nich vzal 5 tisíc amerických dolarů, tedy kolem 125 tisíc korun. Částku teď chtějí vrátit, a na agenta proto nedávno podali žalobu u kladenského soudu.

„Měly být určeny na úhradu členského poplatku za nějakého mladého hokejistu. Žalovaný měl převzít peníze, potom to nesplnil, to znamená, že příspěvek neuhradil, a zjevně se tvrdí, že si ty peníze ponechal,“ vysvětlil mluvčí kladenského soudu Jan Podaný.

Případ u soudu

Bývalý hokejový obránce Švindl se ale brání tím, že šlo o nedorozumění. Podle vlastních slov se o kariéru postaral desítkám jiných hokejistů, kteří teď hrají v zámoří.

„Kdyby chvilku vydrželi, tak se našlo jiné mužstvo, kde mohli hrát, a ne že okamžitě najednou mi začínají hrozit a akorát dělat někde nějaké pomluvy,“ řekl k případu.

V kauze Milana Tolknera a jeho syna už kladenský soud na konci května rozhodl, že má Švindl půjčené peníze vrátit.

„Žalovanému byla uložena povinnost zaplatit žalobci částku 22 tisíc korun s úrokem z prodlení,“ konstatoval Podaný.

Agent slíbil vrátit peníze příští týden. Otec hokejisty na ně čeká několik měsíců. „Je to doopravdy podvodník. Má i hezké jméno, které ho vystihuje se vším všudy,“ poznamenal ke Švindlovi.

Jak dopadnou další dva případy a jestli mají pravdu rodiče, nebo bývalý hokejista, bude jasné během několika měsíců.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme