Agenta StB Minaříka posílá soud do vězení za podvod

Čtyři a půl roku by měl strávit ve vězení bývalý agent komunistické Státní bezpečnosti Pavel Minařík za podvod spáchaný v roce 1996. Na tuzemské pojišťovně požadoval vyplacení 40 milionů za náklad optického vlákna, které mělo shořet při údajné dopravní nehodě na Ukrajině. Soud po třinácti letech dospěl k závěru, že havárie byla fingovaná a náklad měl jen minimální hodnotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Minařík | Foto: Archiv ČRo

Obžalovaný Pavel Minařík se na místě odvolal, státní zástupce Petr Lužný to zatím zvažuje. Kauzou se proto bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Státní zástupce Lužný řekl: "Jsem spokojen s tím, že soud přijal mou argumentaci ohledně hodnocení důkazů a označil jednání obžalovaného jako trestný čin. Jsem spokojen s výrokem o náhradě škody, kdy soud plně akceptoval nároky poškozené pojišťovny. S čím jsem spokojen méně, je uložený trest, který vychází z použití mírnější právní klasifikace jednání obžalovaného. Zvážím, zda nepodám odvolání."

Šest a půl milionu korun, které bývalý agent StB Pavel Minařík podvodem získal, musí vrátit pojišťovně Kooperativa.

Komunistický režim v dobách Československé socialistické republiky oslavoval rozvědčíka s hodností kapitána jako hrdinu za to, že plánoval atentát na Rádio Svobodná Evropa v západoněmeckém Mnichově.

Přečtěte si také:
Bývalý agent StB Pavel Minařík čelí obžalobě z pojišťovacího podvodu
Právo a jeho záludy
Kapitán Minařík: Trestní či morální vina?
Příprava atentátu na Rádio Svobodná Evropa končí bez trestu
Spis Minaříka už je na brněnském zastupitelství

Ivan Holas, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme