Agenturu pro sociální začleňování má vést Radek Jiránek

Novým ředitelem vládní Agentury pro sociální začleňování by se měl stát Radek Jiránek, který vede na ministerstvu vnitra odbor prevence kriminality. Zvítězil ve výběrovém řízení. Nastoupit by měl 5. června, oznámil dnes ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým ředitelem Agentury pro sociální začleňování bude od 5. června Radek Jiránek | Zdroj: ČTK

Radek Jiránek nahradí odvolaného Martina Šimáčka a jeho prvním úkolem má být zklidnění situace v rozbouřené instituci. Agentura je odbor úřadu vlády, spadá pod ministra pro lidská práva.

Spor o její podobu a fungování mezi Dienstbierem a pracovníky se táhne už šest týdnů.

Propukl po Šimáčkově odvolání. Neshody se týkají i využití evropských peněz a sledování jejich účinnosti při integraci Romů či chystané reorganizace.

Čtrnáct ze sedmi desítek pracovníků už podalo výpověď.

Dienstbier očekává stabilizaci

„Očekávám, že nový ředitel přispěje ke stabilizaci. Jedním z jeho úkolů bude ty, kteří odcházejí, nahradit,“ uvedl dnes Jiří Dienstbier. Jak dodal, dokáže si představit, že by nyní někteří pracovníci své výpovědi stáhli.

„Vím, že nejdu do lehké personální situace, ale mým cílem není dělat žádné radikální změny v zaměření agentury,“ řekl Radek Jiránek.

„Agentura nastavila svoje procesy kvalitně a slušně. To znamená, chtěl bych pokračovat v té činnosti, která se nastavila, alespoň v nejbližším období,“ zdůraznil budoucí šéf.

Radek Jiránek vystudoval sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Dlouhodobě působil na ministerstvu vnitra, věnoval se mimo jiné problematice sociálně vyloučených lokalit.

„Máme pocit, že výběrové řízení bylo poněkud uspěchané, každopádně já nemám pocit, že by agentura mohla být řízena pouze poslušným úředníkem,“ řekla jedna ze zaměstnankyň agentury Alena Zieglerová.

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (vlevo) představil 27. května v Praze nového ředitele Agentury pro sociální začleňování Radka Jiránka (vpravo). | Foto: ČTK

Eva Rajlichová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme