Agenturu Václava Fischera prověří obchodní inspekce

Cestovní agentura Václava Fischera není cestovní kanceláří, a přesto se tak do značné míry chová. Ačkoliv není pojištěna proti krachu, nabízí služby velmi podobné kompletním zájezdům třeba od CK Fischer, se kterou má podobný jen název. Jinak jsou to dvě naprosto rozdílné firmy. Ministerstvo pro místní rozvoj proto požádá Českou obchodní inspekci a příslušný živnostenský úřad, aby aktivity této agentury prověřily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Fischer | Foto: Jan Rosenauer

Drtivá většina tuzemských cestovních agentur nabízí zájezdy organizované a pořádané cestovními kancelářemi. Výjimkou je ta, který nese jméno bývalého senátora Václava Fischera - lidé si u ní mohou koupit i pobyty a letenky, které sama zprostředkovává. Podle některých právníků využila tato agentura mezery v zákoně, kde se říká, že kombinace služeb, sestavená až na základně individuálního požadavku zákazníka, není zájezdem.

Ivana Hanačíková z ministerstva pro místní rozvoj si o tom myslí: " Podle zákona 159 z roku 1999 tam kolize je, protože cestovní agentura nemůže tímto způsobem sama nabízet a sestavovat zájezdy tímto způsobem, jak to provádí pan Fischer."

Václav Fischer, který pro agenturu pracuje, avšak jejím vlastníkem není, tvrdí: I když nejsme pojištěni proti krachu, našim zákazníkům žádná rizika nehrozí. "My žádnou takovou pojistku klientům Cestovní agentury Václava Fischera neslibujeme, naopak velmi důrazně upozorňujeme ve všech našich podmínkách na skutečnost, že se nejedná o zájezd, ale o pobyt s možností zakoupení letenky."

Zda agentura skutečně porušuje zákon, musí teď zjistit obchodní inspekce.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme