Agrární komora chce v EU rovnost zemědělců

Představitelé Agrárních komor z Maďarska, Slovenska, Polska, Slovinska, Estonska a České republiky jednají už třetí den v Luhačovicích. Cílem je koordinace spolupráce před vstupem do Evropské unie na úrovni nevládních organizací v zemědělském sektoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak v Otázce dne Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu uvedl prezident Agrární komory České republiky Václav Hlaváček, podle něho neexistují pro plné fungování našich i ostatních zemědělců v unii zásadní vnitřní překážky. Největší problém naopak vidí v zemích „patnáctky“, protože Evropská unie nedokázala precizovat podmínky, za kterých budeme přijati do Unie. Cílem Agrární komory je, aby naši zemědělci měli stejné podmínky jako stávající členové Evropské unie.

Mimo jiné se dotkli i nemoci šílených krav. Václav Hlaváček Radiožurnálu řekl, že se podle zástupců organizací okolo tohoto problému rozpoutala zbytečná panika. Řešení však nelze nechat pouze na národní úrovni. Problém vznikl uvnitř Evropské unie, ale jeho ekonomické dopady jsou pro zemědělce katastrofické. Proto budou na Evropské unii požadovat kompenzaci ekonomické újmy.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme