Agresivita ve společnosti stoupá. Ve strakonické nemocnici se proto učili, co dělat při útoku

Zabarikádovat se, schovat, nebo utéct. Jak se správně zachovat při ohrožení nebezpečným agresorem, a zachránit tak život sobě i pacientům, se učili zaměstnanci nemocnice ve Strakonicích. Společně s policisty absolvovali cvičení zaměřené na bezpečnost.

Strakonice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejprve do nemocnice vnikl muž, který představoval ozbrojeného agresora a snažil se v ordinacích odhalit zabarikádovaný personál. Pak dorazili policisté, muže našli a zneškodnili. Následně postupně prohledávali prostor a odváděli pracovníky do bezpečí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cvičení ve strakonické nemocnici sledovala Kristýna Barchini

Podle Jana Nováka z krajského ředitelství policie jsou taková cvičení potřeba. „Agresivita ve společnosti stoupá, proto jsme se s Nemocnicí Strakonice dohodli na cvičení v rámci bezpečnosti práce. Trénujeme, jak se chovat k nebezpečným osobám. Při takové krizové situaci by se zdravotníci a pacienti měli schovat v ordinaci, nebo utéct z budovy a přivolat bezpečnostní službu, případně policii,“ uvádí.

I zdravotníci se setkávají s nenávistnými projevy. „Bohužel ty nálady ve společnost vidíme, agresivita stoupá a my se s ní setkáváme. Chceme na to být připravení. Věřím, že díky školení a nácviku se připravíme, byť doufáme, že nebudeme muset žádnému útoku čelit,“ potvrzuje Michal Pelíšek, náměstek ředitele strakonické nemocnice.

Různá cvičení týkající se bezpečnosti absolvuje personál nemocnice ve Strakonicích pravidelně.

Kristýna Barchini Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme