Agresivní muž střílel v nemocnici na policisty

V táborské nemocnici se dnes ráno střílelo. Agresivní sedmatřicetiletý muž tam zaútočil na přivolané policisty. Z opasku jednomu vytrhl služební zbraň a šestkrát z ní vystřelil. Nikdo nebyl zraněn, protože v době incidentu nebyl na chodbě žádný pacient.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruka držící pistoli | Foto: Jan Rosenauer

Muže přivezli do táborské nemocnice dopravní policisté. Měli podezření, že pod vlivem návykové látky zavinil ve Veselí nad Lužnicí nehodu a z místa utekl.

V nemocnici ale začal obtěžovat personál a neporadila si s ním ani tamní ostraha. Přivolaní policisté pak muže vyzvali, aby nemocnici opustil. "Na jejich opakovanou výzvu, že budou použity donucovací prostředky, reagoval tím, že je napadl, a jednomu z policistů vytrhl z opasku služební zbraň," řekl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Na policisty pak muž šestkrát vystřelil. Nakonec se pod pohrůžkou použití služební zbraně vzdal. Policisté agresora umístili do cely a obvinili z pokusu o vraždu. Hrozí mu tak až 15 let vězení.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme