Agresivní muž střílel v nemocnici na policisty

V táborské nemocnici se dnes ráno střílelo. Agresivní sedmatřicetiletý muž tam zaútočil na přivolané policisty. Z opasku jednomu vytrhl služební zbraň a šestkrát z ní vystřelil. Nikdo nebyl zraněn, protože v době incidentu nebyl na chodbě žádný pacient.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruka držící pistoli | Foto: Jan Rosenauer

Muže přivezli do táborské nemocnice dopravní policisté. Měli podezření, že pod vlivem návykové látky zavinil ve Veselí nad Lužnicí nehodu a z místa utekl.

V nemocnici ale začal obtěžovat personál a neporadila si s ním ani tamní ostraha. Přivolaní policisté pak muže vyzvali, aby nemocnici opustil. "Na jejich opakovanou výzvu, že budou použity donucovací prostředky, reagoval tím, že je napadl, a jednomu z policistů vytrhl z opasku služební zbraň," řekl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Na policisty pak muž šestkrát vystřelil. Nakonec se pod pohrůžkou použití služební zbraně vzdal. Policisté agresora umístili do cely a obvinili z pokusu o vraždu. Hrozí mu tak až 15 let vězení.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme