Policie zasahovala v centrále Agrofertu na pražském Chodově. Anonym tam nahlásil uložení bomby

Agrofert musel v pátek odpoledne evakuovat svou centrálu na pražském Chodově. Anonym totiž ve firmě nahlásil uložení bomby. Jak serveru iROZHLAS.cz potvrdili mluvčí koncernu Karel Hanzelka i mluvčí policie Jan Daněk, budovu v pátek prohledali pyrotechnici. Výhrůžku vyhodnotili jako falešnou. Jednalo se podle Hanzelky o první případ, kdy někdo vyhrožoval bombou firmě ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Agrofert musel v pátek odpoledne evakuovat svou centrálu na pražském Chodově. Anonym totiž ve firmě nahlásil uložení bomby (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Byl tady zásah policie, došlo k evakuaci budovy, trvalo to asi hodinu. Policejní pyrotechnici prohledali budovu, nic nenašli. Akce je ukončena,“ řekl serveru iROZHLAS.cz Hanzelka.

Anonym v Česku opakovaně hrozil bombou. Policisté dopadli podezřelého v zahraničí

Číst článek

Podle něj výhrůžka nebyla nahlášená na centrálu Agrofertu, ale anonym se pravděpodobně ozval přímo policii. „Přijela policie a oznámila, že mají informaci o bombě k Agrofertu. Zaměstnanci byli puštěni domů, bylo to asi ve 13.00,“ doplnil mluvčí.

Policie při hledání podle Hanzelky nasadila i psa vycvičeného na vyhledávání výbušnin. „Prošli celou budovu, nic nebylo nalezeno,“ dodal.

Jeho slova potvrdil serveru i mluvčí pražské policie Jan Daněk. „Řešili jsme na Chodově v nějaké budově anonymní výhružku o uložení bomby. Budovu jsme prohlédli, bylo to negativní a vše se vrátilo do normálu,“ řekl s tím, že policie bude věc dál prověřovat.

Tomáš Vojkovský, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme