Ahold stáhl z prodeje přes 20 tun falšovaného másla z Polska

Obchodní řetězec Ahold stáhl přes 20 tun falšovaného másla. Inspektoři zjistili, že polský výrobek nesplňuje předpisy dané zákonem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ahold musí stáhnout z prodeje falšované máslo z Polska

Ahold musí stáhnout z prodeje falšované máslo z Polska | Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Podle něj musí máslo obsahovat alespoň 80 procent mléčného tuku a maximálně 16 procent vody. Výrobce však tyto hodnoty nedodržel.

„Analýza v této závadné šarži naměřila 78,1 procenta tuku. To znamená, že výrobce tak nedostál ani své vlastní deklaraci, ani požadavkům legislativy. Dále zde inspekce naměřila celkem 19,8 procenta vody, zatímco legislativa povoluje maximálně 16 procent,“ potvrdil mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Mluvčí Aholdu Dagmar Krausová potvrdila, že v obchodech už vadný tuk není.

„Ihned po obdržení protokolu od SZPI, což bylo 22. prosince 2014, byla zbývající část dodávky másla stažena z prodeje,“ upřesnila Krausová.

Ahold musí stáhnout z prodeje falšované máslo z Polska | Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Eliška Malínská, Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme