Akademici mají stále výhrady k připravované reformě vysokých škol

Zástupci univerzit stále kritizují přípravu reformy vysokých škol. Ministerstvo školství prý nebere jejich připomínky na vědomí. Studentská komora Rady vysokých škol je například proti zavedení školného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti v posluchárně Jihočeské univerzity

Studenti v posluchárně Jihočeské univerzity | Foto: Jihočeská univerzita

Tomu by navíc měl předcházet zákon o finanční pomoci studentům, který by vysokoškolákům zajistil výhodné spoření nebo půjčky. Podle předsedy studentské komory Miroslava Jašurka ale není zákon dobře připravený:

„Je vlastně pro nás nepřijatelné to, co pan ministr avizoval již několikrát. Totiž, že chce do vlády předložit věcný záměr zákona o finanční pomoci studentům společně s věcným záměrem zákona o vysokých školách, který je z hlediska přípravy i z hlediska projednání s reprezentacemi vysokých škol v úplně jiné situaci.“

ČTĚTE TAKÉ: Studenti se bojí o budoucnost vysokých škol, oznámkovali je trojkou

„V případě zákona o finanční pomoci studentům jsme v zásadě nikdy nedostali žádný komplexní materiál, o kterém by se dalo říci, že to je nějaký podklad pro věcný záměr zákona,“ uvedl Jašurka.

Ministr školství Josef Dobeš chce oba návrhy vládě předložit do konce listopadu.

Milan Kopp, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme