Akademici se od 3. května mohou registrovat k očkování proti koronaviru. Čas mají do poloviny června

Akademičtí pracovníci vysokých škol se budou moct od pondělí 3. května hlásit k očkování proti covidu-19. Registrace pro ně budou možné do 15. června. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) o tom v pátek informoval rektory vysokých škol v dopise. Vysokoškolští pedagogové podle něj při registraci k očkování budou používat kód přidělený školám pro přednostní očkování akademiků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Distanční přednášky na vysokých školách. Pavel Píša pro monitory svých studentů na ČVUT v Praze. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Dovoluji si Vás informovat, že v souladu se schválenou Strategií očkování proti covid-19 v České republice byla spuštěna registrace pro očkování proti covid-19 pro skupinu akademických pracovníků VŠ," napsal ministr rektorům.

Od 3. května do 15. června podle něj mohou k registraci využít speciální kód přidělený vysokým školám.

Spuštění registrace pro očkování se bude týkat všech akademických pracovníků veřejných a soukromých vysokých škol. Plaga ale jejich zástupce vyzval, aby prioritně umožnili očkování hlavně těch pedagogů, kteří se ještě nemohli registrovat s jinými prioritními skupinami, a aby postupovali podle věku od starších k mladším.

Zároveň požádal o chránění kódu tak, aby se nikým nedal k očkování zneužít. Registrovaní pracovníci budou navíc potřebovat od vysoké školy potvrzení o svém zaměstnání.

Přednostně po nejrizikovějších

Předseda České konference rektorů Petr Sklenička ve čtvrtek uvedl, že zástupci vysokých škol čekají na vyjádření vládních představitelů k očkování, které jim kabinet přednostně slíbil.

Od pondělí se v šesti krajích do škol vrátí žáci druhého stupně, rozhodla vláda. Budou mít rotační výuku

Číst článek

Podle strategie očkování z ledna měli pedagogové z univerzit dostat přednost při očkování proti covidu-19 podobně jako zaměstnanci nižších stupňů škol.

Zařazeni byli do přednostní skupiny po lidech s nejvyšší prioritou, jako jsou zdravotníci a nejstarší lidé. Zaměstnanci v regionálním školství se mohli k očkování přednostně registrovat od 27. února do 28. března. Profesní skupina akademiků se ale zatím prioritně neočkovala.

V současné době je registrace k očkování otevřená pro všechny starší 55 let, přednost mají také mladší pacienti s vybranými nemocemi.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek informovalo, že od 3. května se budou moct k očkování proti covidu-19 hlásit i lidé mladší 55 let, kteří pečují o nemocné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme