Česko 5:0 Lotyšsko

Akce Jestřáb končí

Na silnicích střední Evropy v neděli končí dopravně-bezpečnostní akce Jestřáb. Policisté bedlivě sledovali řidiče nejen u nás ale i na Slovensku, v Polsku, Rakousku, Maďarsku a Slovinsku. Zaměřili se především na rychlost jízdy, používání bezpečnostních pásů a požití alkoholu. Za vyhodnocení celé akce je zodpovědné Slovensko, iniciátor rozsáhlých kontrol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlídky dopravní policie | Foto: Jan Rosenauer

S myšlenkou totiž přišel slovenský ministr vnitra Vladimír Palko a šéfové resortů akci domluvili na dubnové schůzce v Budapešti. Její výsledky slíbili slovenští policisté zveřejnit do 20. června.

Podle české policie mají podobné prověrky řidičů smysl. Projevuje se to mimo jiné v poklesu dopravní nehodovosti, jak potvrzuje Zdeněk Bezouška z ředitelství pražské policie.

"Je to trend zejména český, ale i v okolních státech je podstatné to, že klesají následky na zdraví a životech. Myslím si, že to je nejdůležitější. Pokud akce běží delší dobu, tak to má efekt preventivní. Řidiči o akci hovoří, uvědomují si, že je potřeba se chovat mravněji na silnicích. Na druhé straně netvrdím, že se všichni tak chovají," řekl Českému rozhlasu Bezouška.

Ladislav Hruška, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme